ZAREZERWUJ

Zobacz także:

16 stycznia 2015

Rezydencja na granicy księstw

Pałac, a dawniejszy zamek Kunzendorf, jest zlokalizowany w zacisznej wsi Chichy na terenie gminy Małomice. Dzisiejsza rezydencja jest pamiątką po dawnej warowni strzegącej wschodnich rubieży najmniejszego na Dolnym Śląsku księstwa – żagańskiego.

Zdewastowany w ostatnich latach PRL zabytek jest remontowany przez śpiewaczkę operetkową Lenę Brudzińską we współpracy z Lubuską Akademią Sztuki F.C.A. Od 2010 roku uruchomiono jedno z pałacowych skrzydeł na potrzeby agroturystyki, by promować zdrowy tryb życia i lokalne osobliwości.

 

A że zgodnie z tradycją było tu wcześniej graniczne zamczysko, gospodarze ani myślą urządzać w nim luksusy, lecz stworzyli na tyle schludne i przyzwoite warunki, by gość nadal mógł czuć się jak w dawnej rezydencji. Niewykończona część pałacu również nadaje mu odpowiedni klimat.

 

Przed pałacem rozpościera się słoneczna polana, a za nią zabytkowy park z sędziwymi egzemplarzami drzew, z których dobiega ptasi śpiew. W takim otoczeniu miło zjeść na powietrzu śniadanie lub delektować się dobrą książką. Amatorzy wędkarstwa mogą z drugiej strony pałacu oddać się polowaniu na karasie. A wieczorem ognisko albo grill.

Do dyspozycji gości jest lewe skrzydło pałacu, a w nim Sala Wilheminy (salon dzienny ze stołem i pianinem), sypialnia w oryginalnej renesansowej architekturze oraz duża sala barowa, ponadto rozległy hol. Nie oferujemy własnych posiłków (na razie), ale udostępniamy wszelkie media do ich sporządzania.

 

Oferta noclegowa skierowana jest dla rodzin lub kilkuosobowych grup.Plac przed pałacem można wynająć na imprezy plenerowe, szkolenia na powietrzu, koncerty, pokazy, wystawy (także w holu) itp.Na życzenie gości można wynająć lokalnego przewodnika, który zaprowadzi do najciekawszych zakątków okolicy.Planowanymi atrakcjami są: rowery turystyczne do dyspozycji gości oraz sprzęt do profesjonalnego uprawiania łucznictwa.

 

Źródło – Radio Bory Dolnośląskie

Chichy 37E, 67-320 Małomice

Zapisz się do newslettera

Twój e-mail:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave