ZAREZERWUJ

Zobacz także:

20 stycznia 2015

Wyróżnienie dla Leny Brudzińskiej

Wyróżnienia Frater Sprotaviensis i Przyjaciel Borów Dolnośląskich 2014 przyznane

 

Kapituła działająca przy Towarzystwie Bory Dolnośląskie oraz Muzeum Ziemi Szprotawskiej zdecydowała o przyznaniu tegorocznych wyróżnień Frater Sprotaviensis oraz Przyjaciel Borów Dolnośląskich. Pierwsze przypadło przedsiębiorcy Edmundowi Potockiemu, a drugie śpiewaczce operetkowej Lenie Brudzińskiej (na zdjęciu).

 

Edmund Potocki to jeden z tych przedsiębiorców, którzy postrzegają rolę biznesu w środowisku lokalnym także w sposób filantropijny. Zarządzana przez niego spółka, Zakłady Usługowe Zachód, od lat jest miejscowym regularnym mecenasem sportu, kultury, oświaty, edukacji, zabytków oraz organizacji społecznych i dobroczynnych. Działalność wielu z nich trudno sobie wyobrazić bez wsparcia ze strony prezesa Potockiego.

 

Rok 2002 szczególnie zapisał się w dziejach Chich w gminie Małomice. Wtedy tutejszy zdewastowany pałac nabyła gwiazda operetki Lena Brudzińska, zamieszkała w podwarszawskich Łomiankach. Remont pałacu to było porwanie się z motyką na księżyc – jak wspomina swoje początki w Chichach. Ale dziś to obiekt uratowany od zniszczenia i tętniący życiem kulturalnym.

 

Pałac pani Leny jest otwarty dla wszystkich. Sekcje wokalne, próby miejscowego chóru, plenery fotograficzne, festyny kulturalne, imprezy okolicznościowe tchnęły nowe życie w środowisko lokalne.

 

Jak poinformował w imieniu kapituły Maciej Boryna z Towarzystwa Bory Dolnośląskie, laureatka wyróżnienia jest inicjatorką Lubuskiej Akademii Sztuki “Chichy Art” oraz działaczką Związku Artystów Scen Polskich. Działalność pani Leny mocno wpisała się w lokalny krajobraz kulturalny, wzbogacając go o pozytywne wartości.

Chichy 37E, 67-320 Małomice

Zapisz się do newslettera

Twój e-mail:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave